Կոնֆերենցիաների լիգա. կայացավ որակավորման փլեյ-օֆֆ փուլի վկճակահանությունը

Կոնֆերենցիաների լիգա. կայացավ որակավորման փլեյ-օֆֆ փուլի վկճակահանությունը

02/08/2022 - 17:22

ՈՒԵՖԱ-ի շտաբ-բնակարանում կայացավ Կոնֆերենցիաների լիգայի որակավորման փլեյ-օֆֆ փուլի վիճակահանությունը։

Վիճակահանության արդյունքում ձևավորվեցին հետևյալ զույգերը.

«Վիկինգուր» (Իսլանդիա)/«Լեխ» (Լեհաստան)«Մալմյո» (Շվեդիա)/«Դյուդելանժ» (Լյուքսեմբուրգ)*

«Շեմրոկ Ռովերս» (Իռլանդիա)/«Շկուպի» (Հյուսիսային Մակեդոնիա)* – «Բալկանի» (Կոսովո)/«Կլակսավիկ» (Ֆարերյան Կղզիներ)

ՌՖՇ (Լատվիա)/«Հիբերնիանս» (Մալթա) – «Լինֆիլդ» (Հյուսիսային Իռլանդիա)/«Ցյուրիխ Շվեյցարիա)*

«Մարիբոր» (Սլովենիա)/ՀԻԿ (Ֆինալդնիա)* – «Շախտյոր Սոլիգորսկ» (Ղազախստան) /«Կլուժ» (Ռումինիա)

«Զրինսկի Մոստար» (Բոսնիա և Հերցեգովինա)/«Տոբոլ» (Ղազախստան) – «Օլիմպիակոս» (Հունաստան)/«Սլովան Բրատիսլավա» (Սլովակիա)*

ԲԿՄԱ Սոֆիա (Բուլղարիա)/«Սեյնթ Պատրիկս Ատլետիկ» (Իռլանդիա) – «Բրոնդբյու» (Դանիա)/«Բազել» (Շվեյցարիա)

«Վադուց»(Լիխտենշտեյն»)/«Կոնյասպոր» (Թուրքիա) – «Նեֆթչի» (Ադրբեջան)/«Ռապիդ Վիեննա» (Ավստրիա)

«Սպարտակ Տրնավա» (Սլովակիա)/«Ռակուվ» (Լեհաստան) – «Սլավիա Պրահա» (Չեխիա)/«Պանատինայկոս» (Հունաստան)

«Վեսթ Հեմ» (Անգլիա) – «Վիբորգ» (Դանիա)/«Տորսնհավն» (Ֆարերյան Կղզիներ)

ԿուՊՍ (Ֆինլանդիա)/«Յանգ Բոյս» (Շվեյցարիա) – «Պայիդե» (Էստոնիա)/«Անդերլեխտ» (Բելգիա)

«Ֆեներբախչե» (Թուրքիա)/«Սլովացկո» (Չեխիա)* – ԱԻԿ (Շվեդիա)/«Շկենդիա» (Հյուսիսային Մակեդոնիա)

«Մոլդե» (Նորվեգիա)/«Կիշվարդա» (Հունգարիա) – «Վոլֆսբերգեր» (Ավստրիա)/«Գզիրա Յունայթեդ» (Մալթա)

«Դանդի Յունայթեդ» (Շոտլանդիա)/«ԱԶ Ալկմար» (Հոլանդիա) – «Ռիգա» (Լատվիա)/«Ժիլ Վիսենտե» (Պորտուգալիա)

«Ֆիորենտինա» (Իտալիա) – «Տվենտե» (Հոլանդիա)/«Չուկարիչկի» (Սերբիա)

«Վիլյառեալ» (Իսպանիա) – «Հայդուկ» (Խորվաթիա)/«Վիտորիա Գիմարայեշ» (Պորտուգալիա)

«Քյոլն» (Գերմանիա) – «Ֆեհերվար» (Հունգարիա)/«Պետրոկուբ» (Մոլդովա)

«Բրեյդաբլիկ» (Իսլանդիա)/«Իստանբուլ Բաշակշեհիր» (Թուրքիա) – «Լիլեստրյոմ» (Նորվեգիա)/«Անտվերպեն» (Բելգիա)

«Դունայսկայա Ստրեդա» (Սլովակիա)/«Ստյաուա» (Ռումինիա) – «Վիկինգ» (Նորվեգիա)/«Սլայգո Ռովերս» (Իռլանդիա)

ԱԵԿ Լառնակա (Կիպրոս)/«Պարտիզան» (Սերբիա)* – «Լևսկի»(Բուլղարիա)/«Համրուն Սպարտանս» (Մալթա)

ԱՊՕԵԼ (Կիպրոս)/«Կիզիլժար» (Ղազախստան) – «Սեպսի» (Ռումինիա)/«Յուրգորդեն» (Շվեդիա)

«Մաքքաբի Թել Ավիվ» (Իսրայել)/«Արիս» (Հունաստան) – «Նիցցա» (Ֆրանսիա)

«Զարիա» (Ուկրաինա)/«Կռայովա» (Ռումինիա) – «Լուգանո» (Շվեյցարիա)/«Հապոել Բեեր-Շևա» (Իսրայել)

Նշենք, որ Կոնֆերենցիաների լիգայի որակավորման փլեյ-օֆֆ փուլի առաջին հանդիպումները կկայանան օգոստոսի 18-ին, իսկ պատասխան խաղերը` օգոստոսի 25-ին։

* Աստղանիշով նշված բոլոր դիմակայությունները կայանալու են Եվրոպա լիգայի որակավորման երրորդ փուլում, որոնց պարտվողներից էլ կձևավորվեն Կոնֆերենցիաների լիգայի որակավորման փլեյ-օֆֆ փուլի զույգերը

Հ․Գ․ միացե՛ք Interfootball-ի Telegram-ի ալիքին https://t.me/Interfootball_am

# , , , , , ,

Մեջբերումներ անելիս ակտիվ հղումը Interfootball.am-ին պարտադիր է: Կայքի հոդվածների մասնակի կամ ամբողջական հեռուստառադիոընթերցումն առանց Interfootball.am-ին հղման արգելվում է: Կայքում արտահայտված կարծիքները պարտադիր չէ, որ համընկնեն կայքի խմբագրության տեսակետի հետ: Գովազդների բովանդակության համար կայքը պատասխանատվություն չի կրում:

© Interfootball.am 2022