ԵԼ․ կայացավ որակավորման երկրորդ փուլի վիճակահանությունը

ԵԼ․ կայացավ որակավորման երկրորդ փուլի վիճակահանությունը

31/08/2020 - 16:26

Այսօր՝ օգոստոսի 31-ին, ՈՒԵՖԱ-ի շտաբ-բնակարանում՝ Նիոնում, կայացավ Եվրոպա լիգայի 2020/21 խաղարկության որակավորման երրորդ փուլի վիճակահանությունը։ Ձևավորվեցին հետևյալ զույգերը․

«Ինտեր Էսկալդես» (Անդորրա) – «Դանդոլք» (Իռլանդիա)

«ԿուՊՍ» (Ֆինլանդիա) – «Սլովան Բրատիսլավա» (Սլովակիա)

«Լինֆիլդ» (Հյ․ Իռլանդիա) – «Ֆլորինա» (Մալթա)

«Ռիգա» (Լատվիա) – «Տրե Ֆյորի» (Սան Մարինո)

«Յուրգորդեն» – «Եվրոպա» (Ջիբրալթար)

«Ֆլորա» (Էստոնիա) – «Ռեյկյավիկ» (Իսլանդիա)

«Սիլեքս» (Հյ․ Մակեդոնիա) – «Դրիտա» (Կոսովո)

«Աստանա» (Ղազախստան) – «Բուդուչնոստ Պոդգորիցա» (Չեռնոգորիա)

«Արարատ-Արեմնաիա» (Հայաստան) – «Ֆոլա Էշ» (Լյուքսեմբուրգ)

«Կոննաս-Կի Նոմադս» (Ուելս) – «Դինամո Թբիլիսի» (Վրաստան)

«Համարբյու» (Շվեդիա) – «Լեխ» (Լեհաստան)

«Մաքքաբի Հայֆա» (Իսրայել)/«Ժելեզնիչար» (Բոսնիա և Հերցեգովինա) – «Կայրաթ» (Ղազախստան)

«Բ-36 Տորսհավն» (Ֆարերյան Կղզիներ) – «Նյու Սեյնթս» (Ուելս)

«Բաչկա-Տոպոլա» (Սերբիա) – «Ստյաուա» (Ռումինիա)

«Պրոգրես» (Լյուքսեմբուրգ) – «Վիլհեմ II» (Նիդեռլանդներ)

«Սֆինտուլ Գեորգե» (Մոլդովա) – «Պարտիզան» (Սերբիա)

«Լոկոմոտիվ Պլովդիվ» (Բուլղարիա) – «Տոտենհեմ» (Անգլիա)

«Հոնվեդ» (Հունգարիա) – «Մալմյո» (Շվեդիա)

«Լինքոլն Ռեդ Իմպս» (Ջիբրալթար) – «Ռեյնջերս» (Շոտլանդիա)

«Ռենովա» (Հյ․ Մակեդոնիա) – «Հայդուկ» (Խորվաթիա)

«Դունայսկայա Ստրեդա» (Սլովակիա) – «Յաբլոնեց» (Չեխիա)

«Շեմրոկ Ռովերս» (Իռլանդիա) – «Միլան» (Իտալիա)

«Կայսար» (Ղազախստան) – ԱՊՕԵԼ (Կիպրոս)

«Լոկոմոտիվ Թբիլիսի» (Վրաստան) – «Դինամո Մոսկվա» (Ռուսաստան)

«Կոլրեյն» (Հյ․ Իռլանդիա) – «Մազերվել» (Շոտլանդիա)

«Տեուտա» (Ալբանիա) – «Գրանադա» (Իսպանիա)

«Վիկինգ» (Նորվեգիա) – «Աբերդին» (Շոտլանդիա)

«ԲԿՄԱ Սոֆիա» (Բուլղարիա) – ԲԱՏԷ (Բելառուս)

«Լյաչի» (Ալբանիա) – «Հապոել Բեեր-Շևա» (Իսրայել)

«Վենթսպիլս» (Լատվիա) – «Ռուսենբորգ» (Նորվեգիա)

«Սերվետ» (Շվեյցարիա) – «Ռեյմս» (Ֆրանսիա)

«Օլիմպիա Լյուբլյանիա» (Սլովենիա) – «Զրինսկի» (Բոսնիա և Հերցեգովինա)

«Պյաստ» (Լեհաստան) – «Հարթբերգ» (Ավստրիա)

«Հիբերնիանս» (Մալթա) – «Ֆեհերվար» (Հունգարիա)

«Նիմմե Կալյու» (Էստոնիա)/«Մուրա» (Սլովենիա) – «Օրհուս» (Դանիա)

«Նեֆթչի» (Ադրբեջան) – «Գալաթասարայ» (Թուրքիա)

«Գյոթեբորգ» (Շվեդիա) – «Կոպենհագեն» (Դանիա)

ՕՖԻ (Հունաստան) – «Ապոլոն Լիմասոլ» (Կիպրոս)

«Բալա Թաուն» (Ուելս) – «Ստանդարդ» (Բելգիա)

«Բոտոշանի» (Ռումինիա) – «Շկենդիա» (Հյ․ Մակեդոնիա)

«Արիս» (Հունաստան) – «Կոլոս» (Ուկրաինա)

«Ռիտերյայ» (Լիտվա) – «Սլովան Լիբերեց» (Չեխիա)

«Բորաց Բանիա Լուկա» (Բոսնիա և Հերցեգովինա) – «Ռիու Ավե» (Պորտուգալիա)

«Կուկես» (Ալբանիա) – «Վոլֆսբուրգ» (Գերմանիա)

«Օսիեկ» (Խորվաթիա) – «Բազել» (Շվեյցարիա)

«Բուդե Գլիմտ» (Նորվեգիա) – «Ժալգիրիս» (Լիտվա)

# , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Մեջբերումներ անելիս ակտիվ հղումը Interfootball.am-ին պարտադիր է: Կայքի հոդվածների մասնակի կամ ամբողջական հեռուստառադիոընթերցումն առանց Interfootball.am-ին հղման արգելվում է: Կայքում արտահայտված կարծիքները պարտադիր չէ, որ համընկնեն կայքի խմբագրության տեսակետի հետ: Գովազդների բովանդակության համար կայքը պատասխանատվություն չի կրում:

© Interfootball.am 2022